Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Įspūdžių ir emocijų kupina 5c klasės kelionė

   Spalio 13 dieną 5c klasės mokiniai svečiavosi mūsų sostinėje. Tik atvykę lipo į Kreivąjį kalną, kad pasigrožėtų saulėtu Vilniaus vaizdu bei  aptartų Trijų Kryžių paminklo atsiradimo istoriją. Pasimėgavę atsivėrusia nuostabia senamiesčio panorama mokiniai aplankė Katedros aikštę, grožėjosi joje esančiais statiniais bei, radę stebuklingąją šaligatvio plytelę, ant jos stovėdami  galvojo norus, kurie, tikėjo, būtinai išsipildys. Kelionė tęsėsi Energetikos ir technikos muziejuje dalyvaujant edukacinėje programoje „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“ Mokiniai aiškinosi, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro, kas yra miražas, pareidolija ar dirbtinės perspektyvos, susipažino su judančiais paveikslėliais, gėrėjosi 3D anaglifais ir interaktyvių eksponatų dėka atrado stulbinančių optinių apgaulių. O kokia gi kelionė be aktyvios sportinės veiklos? SKYPARK batutų pramogų centras išvykos dalyviams suteikė daug smagių emocijų netradiciškai sportuojant. Pajudėję, gardžiai papietavę mokiniai turtino savo žinias Lietuvos banko pinigų muziejuje. Buvo smalsu sužinoti, kas yra pinigai, iš kur jie atsirado, kokie pinigai buvo senovėje. Penktokai klausėsi įdomių istorijų, dalyvavo smagioje viktorinoje, kiekvienam teko nusikalti po knygos skirtuką su pinigėlio ženklu, pasisverti ir sužinoti savo vertę, jei būtum pagamintas iš aukso ar kitų tauriųjų metalų. Apsilankymas šiame muziejuje baigėsi gausiu prizų ir dovanų lietumi. Buvo itin smagi, turtinga žinių ir puikių emocijų  kelionė.

5c klasės auklėtoja Vilija Čereškienė

Ir mes aplankėme „Paukščių kaimą“

   Spalio 18 dieną 5B klasės mokiniai  vykome į Ignalinos rajone, Cijonų kaime esantį Paukščių kaimą.Tai vieta vaizdingame Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur gali pamatyti daugiau paukščių nei kada nors esi matęs ir išgirsti daugiau jų balsų nei kada nors esi girdėjęs. Apsilankę susipažinome  su ,,Paukščių kaimo’’ sparnuočiais, sužinojome apie paukščius, jų priežiūrą. Apie šiuos sparnuočius šeimininkė gali valandų valandas pasakoti, nes tik ,,Paukščių kaime’’ gyvena daugybė naminių paukščių rūšių. Tarp jų yra kilusių ir iš Afrikos. Bet pasirodo, ten yra ne tik paukščių, o ir kitų gyvūnų: alpakų, ožių, triušių, stručių, vėžlių, ponių, asilų ir kitų gyvūnų. Viską galima paliesti, paglostyti, net rankose palaikyti. Mes negalėjome atsitraukti nuo triušiukų, jie tokie švelnūs ir mieli. Kalbama, kad čia galima išvysti savo laimės paukštę. Mums labiausiai  įsimintini paukščiai buvo: pelėdos, povai, putpelės, stručiai ir balandžiai. Dar išmokome rašyti žąsies plunksna ir pamatėme tai, ko dar nematėme, išgirdome, ko nesame girdėję. Apžiūrėjome naujai parengtą naminių paukščių kiaušinių ekspoziciją. Vaišinomės milžiniškoje keptuvėje ant laužo ugnies iškepta kiaušiniene iš įvairių paukščių kiaušinių ir ką tik išvirta kvapnia žolelių arbata. Svečiai čia šiltai priimami, gurmaniškais patiekalais bei kitais siurprizais nustebinami.

   Pakeliui namo dar aplankėme Ladakalnį. Jis iškilęs 175 m virš jūros lygio, nuo jo viršūnės matosi 6 ežerai. Pasivaikščiojome, pasigrožėjome ir pilnu įspūdžių grįžome namo.

Mums labai patiko ši edukacinė išvyka!!!

                                                                                       Jorė, 5b klasės mokinė

Judumo savaitė.  Sporto diena

    Paskutinę rugsėjo savaitę vyko jau tradicine tapusi akcija „Judumo savaitė ir sporto diena“. Saulėtekio progimnazijos bendruomenė aktyviai dalyvavo įvairiuose sporto renginiuose. Buvo suorganizuotos įvairios sporto varžybos: kvadratas, mini futbolas, 3x3 krepšinis, kliūčių ruožas, tinklinis, įvairios rungtys.

Spalio 1–ą dieną progimnazijoje vyko Sporto diena. Buvo organizuotos aktyviosios pertraukos. Mokiniai išbandė taiklumą, greitumą, jėgą bei reakciją. Visi smagiai, sveikai ir aktyviai praleido pertraukas progimnazijos stadione. Džiaugiamės, kad gyvename sveikai ir aktyviai!

Organizatoriai

Europos  saugaus eismo diena

received 461739708994448

   Spalio 13–oji – Europos saugaus eismo diena. Tai diena, kai būtina  atkreipti visuomenės dėmesį į keliuose slypinčius pavojus, skatinti saugiau juose elgtis. „Saulėtekio“ progimnazijoje šiai svarbiai dienai paminėti pradinių klasių mokytojos Jūratės Tulauskienės iniciatyva  buvo suorganizuota pradinių klasių mokinių piešinių paroda. Klasės valandėlių metu mokiniai dar kartą prisiminė saugaus eismo taisykles. Kad pokalbis būtų įtaigesnis, informatyvesnis ir įdomesnis, visų klasių mokinių auklėtojoms pateiktos  vaizdinės medžiagos nuorodos šia tema. Tuo pasirūpino mokytoja  Daiva Gedeikienė. Džiugu,  kad  pradinių ir vyresniųjų klasių mokytojos bendradarbiauja, ieško naujų būdų, kaip dar kartą  priminti mokiniams saugaus eismo taisykles, skatinti juos laikytis šių taisyklių ir taip rūpintis savo saugumu.

                 Mokytoja Jūratė Tulauskienė

Vokiečių kalbos savaitė

                             246739126 177894537841910 3454948631684435591 n           246676160 401175698160005 7038946177754447598 n

Smagi išvyka

   Rugsėjo 21 dieną 3a ir 3b klasių mokiniai vyko į „Vikingų kaimą“ Širvintų rajone ir ten turiningai bei smagiai praleido laiką. Trečiokai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Senovės baltų gyvensena“. Mokinukai susipažino su  senovinio žmogaus mitybos racionu, sužinojo, kas tuo metu buvo auginama, kada ir iš kur atkeliavo įvairūs maisto produktai. Trečiokai ruošė viduramžių puotą: kūreno virtuvės laužus, virė arbatą, skrudino grūdus, kepė blynus taip, kaip tai darydavo mūsų protėviai. Visi mokiniai puikiai atliko jiems paskirtas užduotis. Smagu buvo kartu malti kviečius, kepti blynus. Vaikai turėjo progą ne tik išgirsti, pamatyti, bet ir pasijusti senovės kariais: jie ne tik susipažino su to meto kario apranga, ginkluote, gyvenimo būdu, bet ir pasimatavo visą kario amuniciją, pasimokė, kaip naudotis to meto ginklais – lankais, ietimis. Kupini įspūdžių ir su gera nuotaika trečiokai grįžo namo.

                                                                                     Pradinių klasių mokytoja Danguolė Bajorienė

Copyright © 2021 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.