Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Išvyka į Kauną

   Rugsėjo 28 dieną 6d klasės mokiniai vyko į Kauną ir dalyvavo trijose edukacinėse programose: „Karinė operacija „Žinių bomba“, „Muziejus neregiams“ ir „Jaunieji žvalgai“.

   Edukacija „Karinė operacija „Žinių bomba“  vyko Kauno karo muziejuje. Edukacijos metu mokiniai, pasiskirstę į komandas, turėjo greitai atlikti užduotis: atidarinėti dėžes, surasti reikiamus žodžius, iš kurių edukacijos pabaigoje sudėliojo sakinį: „ Nevertas laisvės tas, kuris negina jos“. Po to šeštokai vyko į Kauno muziejų neregiams, kuris yra įsikūręs Kauno Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčios (Soboro) rūsiuose. Nusileidę į juos, mokiniai pateko į aklųjų pasaulį, kur visiškoje tamsoje  turėjo rasti kelią. Šios edukacijos metu vaikai išgyveno be galo daug emocijų. Trečioji edukacija vyko IX forte. Vaikai susipažino su forto požemiais ir tuneliais, kur buvo  laikomos patrankos bei  jų šoviniai. Užduotis buvo sudėlioti dėlionę ir rasti raktą, kad galėtum pasprukti iš požemių.

   Dauguma 6d klasės mokinių ekskursiją įvertino keturiais iš penkių balų.  Jie gerai praleido laiką, susipažino su mūsų šalies praeitimi ir patyrė aklųjų pasaulį.

Auksuolė, 6d klasės mokinė

Saugaus eismo pamokėlė

   Ar jūs žinote, ant kurio peties ar šono turi būti prisegtas atšvaitas? O kaip tinkamai pereiti gatvę? Ko negalima daryti išlipus iš autobuso? Jei nežinote, paklauskite Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos pirmokų. Jie tikrai jums atsakys, nes kaip ir kasmet, rugsėjo mėnesį, taip ir šiais mokslo metais mažieji mokinukai sulaukė Panevėžio policijos komisariato pareigūnų, kurie, pasinaudodami vaizdinėmis priemonėmis, supažindino mažuosius su saugaus elgesio taisyklėmis. Nepatikėsite, bet pirmokai išdavė dar ir paslaptį, kad užaugę tikrai taps policininkais. Ir tokių atsirado ne vienas!

   O ar jūs jau pasirūpinote atšvaitais? Juk dienos tampa vis trumpesnės, ir kelyje jūs tamsiu paros metu tampate nematomi. Taigi, būkite saugūs ir sveiki!                                 

 Pirmokų  mokytojos

Netradicinė pamoka apie tarpukario Lietuvą

   Rugsėjo 29 dieną 8b klasės mokiniai pagal Kultūros paso programą išvyko į Kauną, į buvusią laikinąją Lietuvos sostinę. Gidė Karina mus pasitiko prie Žaliakalnio funikulieriaus, kuris veikia nuo 1931 metų. Stabtelėjome prie ankstyvojo tarpukario gyvenamojo namo, kuris buvo skirtas Lietuvos banko tarnautojams ir buvo vienas didžiausių bei prabangiausių nuomojamų namų. Nuėjome prie garsaus architekto, panevėžiečio, Juozo Zikaro sukurtos garsiosios „Laisvės“ statulos, apžiūrėjome 1928 metais pastatytus Lietuvos banko rūmus, vieną prabangiausių to meto pastatų, kuris dabar yra svarbus Lietuvos architektūros ir bankininkystės istorinis objektas. Gidė kiekvienam iš mūsų davė palaikyti rankose tikras, tarpukaryje šio banko išleistas, sidabrinių litų monetas ir jas apžiūrėti. Po to nuėjome į patį Kauno centrą, Laisvės alėją, ir gidė mums papasakojo apie tarpukariu buvusį labai populiarų Kauno „Versalio“ restoraną. Jame rinkdavosi elito atstovai, restoranas garsėjo europinio stiliaus interjeru, o jame vykdavo net užsieniečių menininkų pasirodymai. Taip pat stabtelėjome prie buvusių Lietuvos centrinio pašto rūmų. Sužinojome, kad šis pastatas unikalus tuo, jog jame dera tarptautinis modernizmas ir tautinio stiliaus dekoro elementai: neįprastos pastato formos, dideli langai, plokščias stogas, o salės grindys primena močiutės austą lininį rankšluostį. Paskutinė istorinė stotelė mums buvo Lietuvos prezidentūra. Joje mus pasitiko kita gidė, kuri paprašė susiskirstyti į tris grupes ir davė užduotį – pagal fotografijas atpažinti Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus, kitus žymius tarpukario Lietuvos politikos bei kultūros veikėjus ir prie kiekvienos fotografijos pridėti vardą ir pavardę. Užsiėmimo pabaigoje per 5-8 minutes turėjome paruošti trumpą vienos pasirinktos tarpukario įžymybės pristatymą. Manau, kad ši netradicinėje aplinkoje vykusi pamoka apie tarpukario Lietuvą mums buvo labai naudinga, nes daug  pamatėme ir sužinojome.

Emilija, 8b klasės mokinė

Puikūs mūsų mokinių, dalyvavusių miesto rudens krose, rezultatai!

Rugsėjo 22 dieną vyko Panevėžio miesto  rudens kroso varžybos. Šiose varžybose dalyvavo ir  mūsų, „Saulėtekio“ progimnazijos, mokiniai. Džiaugiamės šių mokinių rezultatais:

  • merginų, gimusių 2008-2009 m., grupėje 500 m bėgime iškovojome visas prizines vietas: I vietą – 7b kl. mokinė Gabrielė Janušauskaitė, II vietą – 6d kl. mokinė Aurėja Mackevičiūtė, III vietą – 7b kl. mokinė Ieva Petkevičiūtė.
  • berniukų, gimusių 2010 m., grupėje 500 m bėgime I vietą iškovojo 5a kl. mokinys Matas Gudonis, III vietą – 5b kl. mokinys Paulius Vaitkevičius.
  • berniukų, gimusių 2006 – 2007 m., grupėje 500 m bėgime I vietą iškovojo 8a kl. mokinys Tadas Janionis, II vietą – 8a kl. mokinys Matas Oniūnas.

Taip pat dalyvavo šie mokiniai: 7a kl. mokinė Viltė Poviliūnaitė, 6d kl. mokinys Ugnius Janušauskas, 7b kl. mokinė Aistė Veretinskaitė, 5a kl. mokinys Deividas Dyponas, 5d kl. mokinys Vėjas Musteikis ir 3a kl. mokinys Aronas Januška.

Džiaugiamės puikiais rezultatais ir visus dalyvius sveikiname. Linkime sėkmingų startų ateityje!

Fizinio ugdymo mokytojai

Vieną dieną ketvirtokai pabuvo karaliais

   Rugsėjo 14 dieną 4c klasės mokiniai nuvyko į Panevėžio kraštotyros muziejų ir dalyvavo edukacinėje programoje, kurios metu „persikėlė“ į karaliaus Mindaugo laikus. Mokiniai sužinojo, kokioje pilyje gyveno Lietuvos karalius, kaip atrodė jo aplinka ir žmonės. Užsiėmimo metu kiekvienas pasigamino sau karaliaus karūną ir tapo karaliais – kariais. Išbandė katapultą – didžiausią ir pavojingiausią tų laikų ginklą. Į progimnaziją ketvirtokai grįžo pilni įspūdžių ir su karūnomis ant galvų.

Pradinių klasių mokytoja Laima

Džiugi žinia vokiečių kalbos gerbėjams!

   Smagu pranešti, kad „Saulėtekio“ progimnazija toliau dalyvauja tarptautiniame  projekte „Integruotas dalyko ir vokiečių kalbos mokymas Lietuvos mokyklose“. Nuo šių mokslo metų 5 – 8 klasėse vyks ne tik integruotos vokiečių kalbos ir istorijos pamokos, bet ir vokiečių kalbos ir fizinio ugdymo  bei vokiečių kalbos ir biologijos integruotos pamokos. Komandos nariai – vokiečių kalbos mokytoja Daiva Gedeikienė, istorijos mokytoja Elvyra Rūkštelienė, biologijos mokytoja Jurgita Dugnienė ir fizinio ugdymo mokytojas Mindaugas Barzdenis – pasiruošę darbui. Rugpjūčio pabaigoje dalyvavome Goethe’s instituto organizuotame seminare Kaune, atlikome eksperimentus, dalinomės patirtimi su kolegomis, parsivežėme daug idėjų, kuriomis tikimės sudominti savo mokinius. Dėkojame Goethe’s institutui už dovanas – vadovėlius, žaidimus ir lagaminėlį, skirtą bandymams atlikti.

Straipsnį apie projektą rasite čia:

Išsamesnę informaciją apie projektą rasite čia:

Vokiečių kalbos mokytoja metodininkė Daiva Gedeikienė

Programėlės „Mano savaitė“ pristatymas

   Rugsėjo 9 dieną „Saulėtekio“ progimnazijos ketvirtokai ir septintokai dalyvavo „Sveiko judesio“ asociacijos sukurtos programėlės „Mano savaitė“ pristatyme. Paprasta programėlė skirta padėti vaikams ir paaugliams planuoti savo darbo ir poilsio režimą. Programėlėje galima planuoti tiek dienotvarkę, kai einama į mokyklą, lankomi būreliai ar dalyvaujama kitose užklasinėse veiklose, tiek laisvalaikį ar atostogas. Atskiromis savaitės dienomis galima pasižymėti pamokų laiką, būrelius, užklasinius užsiėmimus, susitikimus su draugais ar kitus įvykius. Programėlė taip pat kiekvieną dieną primins apie asmens higieną: dantų valymą, dušą, drabužių pasikeitimą ir pan.

Mokyklos psichologė Virginija Gugaitė

Copyright © 2021 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.