Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

1

 2

      Lietuvos katechetikos centras ir Lietuvos Biblijos draugija, bendradarbiaudami su Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija bei portalu bernardinai.lt, jau ketvirtus metus vykdo konkursą „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji paveikslai“. Renginio tikslas – skatinti mokinius pažinti bendražmogiškas, krikščioniškas vertybes, analizuojant Šventąjį Raštą. Šiais metais buvo pasirinkta vienintelė vertybė – gailestingumas. Į ją buvo siūloma pažvelgti keletu aspektų.

   Kadangi Panevėžio katechetikos centras organizuoja projektą „Gailestingumas atveria širdį vilčiai“ jubiliejiniams Gailestingumo metams paminėti, tai pakvietė mokyklas dalyvauti konkurse „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji paveikslai“. „Saulėtekio“ progimnazijos mokytoja V. Žičkaitė atsiliepė į kvietimą ir su 5a ir 7a klasėmis parengė nuotraukas, kurias  pateikė vertinimo komisijai, išrinkusiai nugalėtojus. Komisiją sudarė Šv. Rašto, fotografijos, religinio ugdymo specialistai. Virtuali fotografijų paroda, kurioje patalpinti ir mūsų mokyklos vaikų darbai veikia  www.bernardinai.lt  svetainėje.

   Apdovanojimai vyko 2016 m. gegužės 10 d. Vilniuje. Laimėtojai (grupės, mokyklos, mokytojai) buvo apdovanoti steigėjų dovanomis. Renginio dalyviams buvo parodytas spektaklis „Kosmosas+“, skirtas jaunimui nuo 9 metų amžiaus ir visiems įgimto smalsumo nepraradusiems suaugusiems. Žiūrėdami spektaklį buvome pakviesti mintimis persikelti į vaizdingą, fantaziją žadinančią kosminę kelionę. Ją sukūrė danų režisierė Kirsten Dehlholm, grupės "Hotel Pro Forma" įkūrėja ir viena ryškiausių šiuolaikinio Europos teatro vizionierių. Stebėjome kūrinį, kupiną netikėtų derinių. Režisierė K. Dehlholm kartu su gausia įvairių sričių specialistų komanda per kosminę kelionę ieškojo atsakymų į klausimus apie  didingą ir paslapčių kupiną visatą. Žiūrovai buvo skatinami atsakyti į šiuos ir panašius klausimus: „Kas yra už visatos ribų?“, „Ar tamsioji energija turi sunkio jėgą?“, „Kas yra supernova?“, „O kas baltoji nykštukė?“, „Ar mes visi tikrai esame žvaigždžių dulkės?“, „Ar galima verkti kosmose?“

   Tikėjimas ir mokslas - du sparnai, padedantys kilti į tiesą.  Mums vienodai svarbūs jie abu. „Kosmosas+“ yra informatyvus, meniškas ir kartu patrauklus spektaklis, kuriame naujai suvokiamas pats istorijos pasakojimas. Tai ir filosofinių idėjų apie visatos begalybę rinkinys, ir mintys apie mūsų gyvenimą „čia ir dabar“. Daug detalių buvo atrasta, nustatytos šimtų genomų sekos, bet vis dar nėra įrodymų, kad gyvybė ir protas gali būti paaiškinti vien tik fizika ir chemija.

   „Saulėtekio“ progimnazijos mokiniai po šios edukacinės kelionės grįžo su klausimais, į kuriuos, tikimės, ieškos atsakymų dar ilgai.

  Tikybos mokytoja V. Gugaitė

Copyright © 2020 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.