Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!


   Rugsėjo 9 dieną “Saulėtekio” progimnazijos 5b klasės mokiniai dalyvavo “#Switch!” - didžiausiame Baltijos regione naujųjų technologijų ir verslumo renginyje, vykusiame Vilniuje, Litexpo centre. Maloniai nustebino tai, kad organizatoriai ne tik parengė puikią programą, bet ir prisidėjo prie mokinių, atvykstančių iš visos Lietuvos, kelionės bei maitinimo išlaidų.
   “#Switch!” atidarė Europos Parlamento narys, verslininkas, filantropas A. Guoga. Šio nemokamo renginio sumanytojas ir organizatorius, pasisveikinęs ir linksmai kreipęsis į jaunuosius dalyvius, pradėjo konferenciją sakydamas, kad jo tikslas – klestinti Lietuva. Tūkstančius vaikų, paauglių A. Guoga paragino užsiprogramuoti sėkmę, savo ateitį siejant su skaitmeniniu pasauliu. Renginio organizatorius mokiniams pasiūlė konferencijos pabaigoje dalyvauti didžiausioje programavimo pamokoje, kad būtų užfiksuotas pasaulio Gineso rekordas.
   Pirmąjį pranešimą skaitė GameOn komandos narys A. Rumiancevas, vaikus sužavėjęs pagyrimu: šaunuoliai tie, kurie žaidžia kompiuterinius žaidimus. Konferencijų salėje sėdinčių klausytojų akys sužibo, kai buvo vardinami jų išbandyti žaidimai, padedantys tobulėti, lavinti savo įgūdžius skirtingose mokslo srityse. Mokinukai kėlė rankas, plojo pritardami išsakytoms mintims. O pranešėjas ragino nepamiršti užduodamų per pamokas namų darbų ir, pažaidus istorijos, biologijos, matematikos ar kitų mokslo sričių kompiuterinius žaidimus, būtinai skaityti vadovėlius, kruopščai atlikti užduotis, kad vis gerėtų mokymosi rezultatai. “Toks pašėlęs mokymosi būdas bus daug efektyvesnis nei sausos teorijos “kalimas”, - įsitikinęs A. Rumiancevas.
   Paskaita keitė paskaitą. Pranešėjas A. Petravičius pristatė technologinę galimybę auginti augalus Mėnulyje ir pasakojo, kaip tai galėtų pakeisti pasaulį. R. Jakštys pasidalino savo sėkmės istorija informacinių technologijų srityje. Beje, jis karjeros laiptais pradėjo kopti būdamas keturiolikos, o šiandien jau yra vykdantysis įmonės direktorius. Jaunuolis teigė, kad svarbiausia – užsispyrimas veikti ką nors įdomaus. Rodos, vos tik mokyklą baigusi O. Pridiuk konferencijos dalyviams vaizdžiai ir įdomiai atsakė į klausimą, kuo mobilieji žaidimai gali būti naudingi kiekvienam iš mūsų. G. Kišūnaitė neabejojo, kad geriausias pasaulyje laiko praleidimo būdas – robotų konstravimas. Jaunoji inžinierė pasakojo, ką vaikai veikia robotikos akademijoje, ko jie išmoksta. Visi pranešimai buvo patrauklūs, bet konferencijos dalyviai laiką leido ne tik šioje salėje. Tuo pačiu metu buvo galima arba klausytis pranešėjų, arba praktiškai išbandyti reklamuojamas technologijas skirtingose Litexpo erdvėse.
   Praktiniai užsiėmimai vyko prie keliasdešimties stendų. Ir vaikai, ir suaugusieji turėjo iš ko pasirinkti. Ir turėjo laisvę... rinktis arba nesirinkti. Mokytojai, auklėtojai nė vieno nevedė už rankos ir nepatarinėjo, kur nueiti, ką pasižiūrėti, nedrausmino ir nebarė dėl keliamo triukšmo ieškant įdomybių ar stoviniavimo ir stebėjimo, ką daro bendraamžiai. Kaip skruzdėliukai visi zujo, judėjo nuo vieno stendo prie kito, rinkdamiesi tai, kas kam patinka. Iš pradžių mačiau tik auklėtinių mandagų aplinkos tyrimą, ramų žavėjimąsi, o po kokių dvidešimties minučių gėrėjausi, kaip jie įsitraukia į skirtingas veiklas, kaip drąsiai klausinėja organizatorių apie pristatomas technologijas, kaip patys išbando naujoves. Turbūt daugiausia laiko vaikai praleido “Cool&Crazy“ zonoje, dirbdami su 3D spausdintuvais, tyrinėdami virtualią realybę, valdydami robotukus, dronus. Jaunimas taip pat buvo kviečiamas dalyvauti specialiai „:#Switch!“ sukurtame virtualiame investiciniame žaidime „Nasdaq Baltic Stocket“, kuriame buvo galima greitai, paprastai ir, svarbiausia, be rizikos susipažinti su investavimu. Vaikai naudojosi puikia galimybe pasisupti hamakuose su 3D akiniais, pasivažinėti riedžiais, paspirtukais. Klausantis sėkmės istorijų, žaidžiant, tyrinėjant, išbandant technologijų naujoves laikas pralėkė nepastebimai. Baigiantis renginiui buvo užfiksuotas pasaulio Gineso rekordas: vienu metu 712 mokinių dalyvavo didžiausioje programavimo pamokoje. Tai ir buvo svarbiausias renginio akcentas: nustebinęs, nudžiuginęs, nuteikęs didžiuotis.
   Į “#Switch!” dar pavasarį vaikus užregistravo E. Dimgailė, auklėtinio Simo mama. Vaikai džiūgavo, o aš, sužinojusi apie tai rugsėjo pirmąją, suabejojau, ar penktokai nebus per maži tokiam renginiui. Dabar puikiai suprantu: ko gera, tik daliai suaugusiųjų pristatytos technologijos – ypatingos naujovės. Gal net terra incognita. O vaikai su jomis auga, jomis naudojasi, priima kaip būtinybę. Kaip šaukštą, kuriuo patogu kabliuoti žinių košę arba kaip pieštuką, kuriuo galima nusipiešti ir kasdienybę, ir svajonę. Gera buvo klausytis, kaip smagiai jie aptarinėja, ką išbandė, ką norėjo dar ištyrinėti, jei laiko būtų buvę daugiau. Su mokytoja A. Stasiškiene ir D. Liobikiene ()auklėtinio Agniaus mama), padėjusioms organizuoti išvyką, džiaugėmės suprasdamos, kad mums visiems laikas, praleistas “#Switch!” renginyje, padovanojo daug šiltų įspūdžių.


Vilija Lizdenienė

Copyright © 2020 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.