Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Gamtoje - kaip svečiuose: gerbiame šeimininkus ir laiku išeiname

   Progimnazijoje svečiavosi garsiųjų Čepulio fotoklajonių autorius, ornitologas, fotografas Marius Čepulis. 5-8 klasių mokiniams fotografas linksmai ir patraukliai pasakojo apie savo pomėgį fotografuoti paukščius ir gyvūnus. Mokiniai susidomėję klausėsi, kaip „sumedžioti“ žvėrį gamtoje, sužinojo, kad norint padaryti gerą nuotrauką neužtenka vien gero fotoaparato, reikia pažinti gyvūnus ir paukščius, žinoti, kur jie veisiasi, domėtis orais, turėti maskuotę ir kantrybės. Geram kadrui “pagauti” reikalinga dar ir sėkmė. Viską kartu sudėjus gimsta nuostabios nuotraukos. 

   Fotografas supažindino su įvairiais gyvūnais, aiškino, kaip yra padaromos jo rodomos nuotraukos, pasakojo apie pavojingus ir linksmus nutikimus, netgi leido pasimatuoti savo maskuojančią aprangą bei pademonstravo, kokiais garsais prisivilioti elnią. M. Čepulis paneigė daugybę mitų, sklindančių apie gyvūnus, sužinojome ,,ar tikrai vilkas blogas, o lapė - gera... “. Fotografas prisipažino, kad fotografuodamas stengiasi niekada nesukelti pavojaus paukščiams, todėl nefotografuoja jų lizdų ar vos išsiritusių paukščiukų. Atskleidė keletą gudrybių, kaip prisivilioti erelį, kaip atskirti, kuri pelėda medžioja naktimis, o kuri dienomis, kuri gyvatė nuodinga, o kuri ne, patarė, kad norint apsiginti nuo ryklio, reikia jam trinktelėti per nosį.
   Grožėjomis iš tiesų įspūdingomis paukščių ir žvėrių nuotraukomis, stebėjomis fotografo kantrybe laukiant tinkamos akimirkos. Susitikimas buvo įdomus ir prasmingas: mokiniai gavo ekologinių žinių, sužinojo apie fotografo profesijos subtilybes, suprato, kiek atkaklumo, valios reikia turėti, kad užfiksuotum gamtoje vykstančius stebuklus.
Po susitikimo progimnazijos direktorius A. Gedeikis įteikė svečiui atminimo dovaną, o mokytojas V. Karosas suskubo tartis dėl fotografijų parodos progimnazijoje. Atrodo susitarė. Lauksime….

Su Mariaus Čepulio darbais galima susipažinti:

https://www.facebook.com/cepuliofoto/?fref=ts
http://cepulis.lt/blogas/apie-mane-daugiau

Aušra Miliauskienė

Without fail, there are numerous aspects you perhaps think about remedies. What medications you can order online? Viagra is one of the best-known remedies of all when. What about sexual life and "propecia"? Apparently "propecia generic" is a very much complicated problem. More information about this question available at "http://finasteride.me/finasteride-dosage.html". Fortunately most of problems with sexual health can be treated. Unfortunately nearly all over-the-counter medications have some kind of dangerous side effects, from headache to death. Without fail, online apothecary can naturally help you for solving your all soundness difficulties.

Copyright © 2021 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.