Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas „Saulėtekio” progimnazijoje


„Didžiausia proto dovana –TOLERANCIJA“.
Helena Keler

   Lapkričio 16 dieną „Saulėtekio“ progimnazija minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną.
Gimtojo krašto įvairovės pažinimas. Taip apibūdinta pažintinė kultūrinė programa, įgyvendinta Pasvalio krašto muziejaus erdvėse bei Biržų „Sėlos“ kraštotyros muziejuje - Biržų pilyje. Keturiasdešimties mokinių grupė vykdė vieną iš Vaikų socializacijos projekto „Atrask savo kraštą“ pažintinių edukacinių veiklų.
   Antrąją programą, skirtą tolerancijos mokymuisi, 5-8 klasių mokiniai su mokytojais vykdė Panevėžio k/c „Garsas“, kur dalyvavo projekto „Mokausi iš kino“ belgų režisieriaus Olivier Ringer filmo „Keliaujantys paukščiai“ (2015 m.) peržiūroje. Grįžę organizavo diskusijas klasėse, per kurias aptarė, ką reiškia žodis tolerancija, kodėl ši sąvoka reikšminga mūsų visuomenėje ne tik kalbant apie praeitį, bet ir analizuojant dabartį.
   Šiame filme pabrėžiami žmogaus ir gamtos santykiai bei judėjimo laisvė. Mergaitė, vardu Kati, buvo tolerantiška neįgaliai mergaitei Margo: draugavo ne iš gailesčio, o savo noru. Tai labai sužavėjo mokinius, nes čia tikra draugystė. Filmas apie nuoširdumą ir nematerialias vertybes – rūpestį, draugystę, atlaidumą, tikėjimą. Tai be galo realistiška istorija apie negalę ir (ne)sugyvenimą su ja. Keliaujantys paukščiai – tai lyg keliaujantys žmonės. Tik paukščiai yra laisvi, o žmonės įkalinti gyvenimo narve. Gamta išlaisvina žmogų ir jis nevaržomas gali judėti, kur nori ir kaip nori. Taip filmą įvertino mūsų mokiniai.
   Jie teigia, kad Margo būtų nelengva mūsų aplinkoje, nes šiais laikais mažai liko žmonių, suprantančių kitų nelaimes. Taip pat jie sako supratę, kad draugystė nugali visas kliūtis, kad tikslų reikia siekti kartu, nes tik kartu gali ką nors pasiekti – nesvarbu, koks tas žmogus bebūtų: vis tiek jis ŽMOGUS.
   O mokytoja Vitalija Balčiūnienė teigia: „Taigi turėtume pasitikėti vaikais ir suteikti jiems laisvę eksperimentuoti. Neturėtume visko nuspręsti už juos“.

Mokytoja Aušra Indriūnienė

 

Copyright © 2021 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.