Paukštelių lesinimas – pramoga ir pagalba giesmininkams

 

DSCF3432.JPG Picture 001.jpg Picture 002.jpg

Picture 006.jpg Picture 011.jpg Picture 016.jpg

Picture 017.jpg Picture.jpg

   Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija gavo patvirtinimą, kad nuo 2016 m. rugsėjo 26 d. dalyvauja tarptautinėje gamtosauginių mokyklų programoje. Tai yra viena iš penkių Aplinkosauginio švietimo fondo (FEE) pasaulyje įgyvendinamų programų. Pagrindinis fondo tikslas – aplinkosauginis švietimas ir visuomenės savimonės kėlimas įtraukiant įvairaus amžiaus ir tautybių žmones per formalų ir neformalų švietimą.
   Nuo šių mokslo metų mokykla įsitraukė ir į tarptautinį švietimo mainų paramos fondo projektą „Žalioji Europa“. Progimnazijos pradinukai dalyvauja Panevėžio gamtos mokyklos projekte „Už vieną trupinėlį čiulbėsiu visą vasarėlę“. Mokyklos bendruomenė aktyviai įsijungė į gamtosauginę veiklą.
   Atėjus žiemai, būtina pasirūpinti paukšteliais. Mokiniai ir mokytojai ėmėsi veiklos: pradinukai ir mokytojos R. Dovydienė, R. Plėtienė ir D. Petrauskienė mokyklos koridoriuose pakabino informacinius stendus „Žiemojantys paukščiai“ ir ,,Kaip pasigaminti lesyklėlę ir taisyklingai lesinti paukštelius“. Foto būrelio nariai užfiksavo ir surengė savo darbų parodą „Žiema ir paukščiai“. Kiekviena klasė pagamino lesyklėlę ir pakabino mokyklos teritorijoje. Vyresnių klasių mokiniai surengė rankdarbių ir saldumynų mugę, o už surinktas lėšas nupirko paukšteliams lesalo. Bendradarbiaujama su ūkininkais, kurie noriai padovanojo grūdų.
   Tikimės, kad mokiniai, įsitraukę į gamtosauginę veiklą, įgys praktinių žinių, taps atsakingesni, pareigingesni, o paukštelių lesinimas jiems taps ne tik pramoga, bet ir pagalba paukščiams.

Panevėžio ,,Saulėtekio“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja Diana Petrauskienė
Nuotraukos autorė D.Petrauskienė