Erasmus+ projekto "Green Europe" partnerių pirmasis susitikimas Italijoje

Vasario 27-kovo 3 dienomis Lenkijos, Latvijos, Slovėnijos, Lietuvos ir Italijos šalių mokyklų atstovai – po 4 mokinius ir 2 mokytojus – susitiko Italijos Katanijos miesto mokykloje. Pirmoji vizito diena buvo skirta susipažinti su mokykla, moksleiviais, mokytojais ir savivaldybių merais. Taip pat visi dalyviai buvo paruošę pristatymus anglų kalba: „Mūsų mokykla“, „Šalies švietimo sistema“ ir „Gražiausi šalies gamtos kampeliai“, tad pirmąją susitikimo dieną vieni kitus supažindinome su savo šalimi, švietimo sistema ir mokykla.

Augustas ir Austėja pristatė mūsų mokyklą.

1

 Simonas pristatė Lietuvos švietimo sistemą.

2

Goda ir Austėja pristatė gražiausius Lietuvos gamtos kampelius.

3

Susipažinę su Italijos švietimo sistema, penktadienį mokiniai lankėsi italų pamokose ir kartu dalyvavo pamokinėje veikloje. Mokytojai, taip pat ir mūsų mokyklai atstovavusios mokytojos Ramunė Ražanskienė bei Regina Beinartaitė, kasdieniniuose susirinkimuose aptarė ir planavo veiklą kitiems susitikimams projekte dalyvaujančiose šalyse. Mokiniams ir mokytojams buvo įteikti sertifikatai, patvirtinantys jų dalyvavimą projekto veikloje Italijoje.

4

Kitomis dienomis laikas buvo skirtas lankyti gražiausias Italijos gamtos vietoves ir susipažinti su augmenija bei gyvūnija. Štai kaip mokyklai atstovavę mokiniai prisimena šią savaitę, praleistą Italijoje.

Goda Mickevičiūtė (7b klasė):

Pirmadienis – pirmoji projekto diena. Visi buvome puikiai nusiteikę ir pasiruošę darbams bei nuotykiams. Ryte visi susirinkome mokykloje, išklausėme vaikų pasirodymą. Buvome maloniai sutikti. Tuomet pailsėję, susipažinę ir pasivaišinę išvažiavome pas miestelio merus. Ten nusifotografavome, pabendravome. Gavome labai gražių dovanų.

5

Taip pat merai mus pavaišino tradiciniu Italijos desertu. Po šių linksmybių mūsų laukė pietūs – makaronai su sūriu, kepsniai, bandelės, vaisiai ir pyragaičiai. Buvo labai skanu! Pasisotinę grįžome į mokyklą pristatyti savo darbų ir išklausyti kitų pristatymų. Visos šalys puikiai pasiruošė, pristatymai buvo labai įdomus. Man labiausiai patiko Slovėnų darbas. O ir mums pristatyti sekėsi visai neblogai. Po sunkios dienos visi išsiskirstėme į šeimas, ten artimiau susipažinome, pavakarieniavome.

Simonas Melaika (8a klasė):

Vos tik atvykus į saulėtąją Sicilijos salą, joje stūksantis Etnos vulkanas ėmė „sveikintis“ su mumis. Pirmadienio vakarą iš mūsų namų aiškiai matėsi iš didžiojo kalno trykštantys lavos purslai. Vos tik pamatęs juos pamaniau: „Juk mes jau rytojaus rytą vyksime į šį nerimstantį ugnikalnį!”

Išaušo saulėtas antradienio rytas. Papusryčiavę išvykome į mokyklą. Pro automobilio langą galėjome stebėti iš snieguotos kalno viršūnės besiveržiančius dūmų kamuolius. Susitikę su draugais, leidomės į kelionę. Kylant serpantinais aukštyn, lavos laukuose pastebėjome namo stogą, kyšantį iš po žemės, supratome, kokia negailestinga ši gamtos stichija gali būti. Netrukus atvykome į kelionės tikslą, o iš ten leidomės į žygį pėsčiomis. Buvo galima girdėti, kaip sproginėja nerimstantis kalnas. Mūsų vedlys liepė sekti jo pėdomis, kur sniegas kiečiausias, nes kitur buvo įmanoma beeinant įlūžti į sniegą iki kelių ar net giliau. Žygiuodami grožėjomės įspūdingais peizažais, įvairaus dydžio krateriais, nematytais augalais bei kylančių dūmų stulpais. Nupėdinome prie kalnų trobelės, kur paužkandžiavome, pasidalinome savo įspūdžiais su draugais. Vėliau vykome į kitą kalno šlaitą, kur grožėjomės nuostabiais krateriais, kopėme į juos, fotografavomės ir smagiai leidome laiką. Mums buvo skirta laiko nusipirkti vietinių saldumynų, suvenyrų ir kitų daiktų. Niekada nepamiršime šio žodžiais neapsakomo kalno grožio, didybės, išskirtinumo.

Šios dienos popietė buvo skirta leisti su šeimomis. Kas vyko į Užgavėnių karnavalą, prekybos centrą, o kam buvo sugalvota dar begalė įdomių pramogų. Šią dieną susipažinome su garsiausia salos vieta ir dar artimiau susidraugavome su savo šeimomis.

 

20170228_082506.jpg 20170228_093516.jpg IMG_4859.JPG

IMG_4904.JPG IMG_4908.JPG IMG_4982.JPG

Austėja Jurevičiūtė (7b klasė):

Trečiadienį apie 08:30 val.  mes, mokiniai su mokytojomis,  išvykome į Taorminos kurortinį miestelį Mesinos provincijoje. Čia aplankėme antro pagal dydį Sicilijoje senovinio teatro griuvėsius. Paskui visa grupė pietavome restorane prie Viduržemio jūros pakrantės. Po pietų aplankėme Acitrezzos ir Acicastello miestelius. Vakare mes, mokiniai, grįžome pas mus priėmusias šeimas, o mokytojai nuvyko į viešbutį.

IMG_0336.JPG IMG_0338.JPG IMG_0342.JPG

IMG_0354.JPG IMG_0356.JPG IMG_0366.JPG

IMG_0404.JPG IMG_5095.JPG

Augustas Horban (7c klasė):

Ketvirtadienio diena prasidėjo kaip įprastai. Susitikome mokyklos kieme aštuntą valandą. Įlipę į autobusą, išvykome į Castiglione Gole dell`Alcantara parką, kuriame galima pamatyti Alcantaros krioklius. Šalia parko prie upės esantis tarpeklis buvo užtvindytas, todėl negalėjome eiti turistiniu maršrutu. Prisitaikę prie aplinkybių, upę aplankėme eidami dar vaizdingesniu maršrutu. Matėme nuostabų gamtovaizdį. Keliaudami palei upę, turėjome galimybę pamatyti hidroelektrinę ir užlipti ant tilto virš upės. Vėliau mūsų grupės vadovas mus nuvedė prie senovinės Bizantijos laikų bažnyčios. Ji neveikianti, tačiau bažnyčios vidų apžiūrėjome pro apsauginį tinklą. Grįžę į autobusą, važiavome į ūkį pietauti. Pietūs buvo italams įprasti- makaronai ir dešrelės. Tradiciškai pietūs trunka apie dvi valandas. Buvo šilta ir saulėta diena, tad visiems buvo liūdna išvažiuoti. Grįžome prie mokyklos, kur mūsų šeimos jau laukė mūsų. Mane šeima nuvežė į Kataniją. Apžiūrėjome miesto centrą, pasigrožėjau puikia architektūra ir sužinojau miesto kilmės istoriją. Buvo labai įdomi ir pilna įspūdžių diena.

1.JPG 2.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg

Penktadienį nuėjome į pamokas su vietiniais vaikais. Turiu pasakyti, tai buvo labai įdomu. Mus su Simonu priskyrė prie tos klasės, kur mokėsi mūsų laikinos šeimos vaikas. Pirmoji pamoka buvo... Mes nelabai supratome, kokia buvo pirmoji pamoka. Aš manau, kad tai buvo klasės valandėlė. Mes kalbėjomės, pasakojome. Įdomu tai, kad mes ėjome į lauką. Kūno kultūra buvo antra. Per ją vaikai pasidalino į grupes ir dalyvavo varžybose. Trečioji pamoka buvo matematika. Įdomu, kad geometrija ir algebra- atskiros pamokos, skirtingai nei Lietuvoje. Po to buvo dailė. Mums buvo tapyba. Pamoka buvo tokia pati, kokia būtų buvusi mūsų šalyje. Deja, mes dalyvavome tik keturiose pamokose.


Goda Mickevišiūtė (7b klasė):


Penktadienis- paskutinė projekto diena. Stebėjome pamokas. Aš stebėjau 2 kūno kultūros, dailės ir muzikos pamokas. Kūno kultūros pamokos ten labai panašios į mūsų. Pamokos metu vaikai žaidžia kokį nors sportinį žaidimą, bėgioja, mankštinasi. Muzikos pamoka – kitokia. Lietuvoje mes dainuojame, o Italijoje visi groja dūdelėmis. Mokytoja jiems diriguoja, per grotuvą groja melodija, o vaikai paskui ją groja. Jeigu kas nepavyksta, mokytoja jiems paaiškina ar paprašo pagroti po vieną. Man ši pamoka labai patiko. Dailės pamoka irgi buvo įdomi. Vaikai piešė įvairius piešinukus, bendravo. Siūlė ir mums piešti, bet mes atsisakėme, pabendravome tarpusavyje. Po pamokų visi keliavome valgyti picų. Jos buvo labai skanios, įvairių rūšių. Labai smagiai visi žaidėme, juokėmės, kalbėjomės.

 67

Į Lietuvą grįžome kupini įspūdžių, vėl pasirengę naujiems iššūkiams įgyvendinant projekto veiklas. Norisi paminėti, kad mūsų mokykla yra atsakinga už projekto veiklos sklaidą leidžiant laikraštį. Tai, kas vyksta projekte, yra aprašoma anglų kalba, kad galėtų skaityti visų projekte dalyvaujančių šalių mokyklų mokiniai, mokytojai bei kiti mokyklų bendruomenių nariai. Tinklaraščio adresas: http://erasmusgreeneurope.blogspot.lt/


Projekto koordinatorė mokykloje mokytoja Regina Beinartaitė