Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Ugdymo karjerai išvyka į Vilnių

   Vasario 8d. trisdešimt penktų- aštuntų klasių mokinių dalyvavo profesinio veiklinimo išvykoje į Vilnių. Pirmiausia lankėmės VU bibliotekos mokslinės komunikacijos ir informacijos centre eksponuojamoje parodoje ,,Išradėjų šalis - moksliniai tyrimai“. Ši interaktyvi paroda supažindina su  istoriniais atradimais ir šiuolaikinėmis inovacijomis informatikos, energetikos, komunikacijų, transporto, medicinos, optikos ir medžiagų mokslo srityse, su Vokietijos mokslinių tyrimų institucijomis. Smagu, kad visą informaciją vokiečių, lietuvių kalbomis turėjome atrasti patys.

   Po to vykome į Tarptautinę mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą ,,Studijos 2018 - įjunk ateitį“ Lietuvos parodų ir kongresų centre ,,Litexpo“.  Profesinio ugdymo studijų pristatyme susipažinome su grožio, sveikatos, statybos, maisto gaminimo, informacinių technologijų įvairiomis profesijomis. Dekoravome meduolius, gaminome papuošalus ir išbandėme daug įdomių veiklų. Daugiau nei 200 universitetų, kolegijų iš Lietuvos ir užsienio, profesinio mokymo lyderių, verslo profesionalų, karjeros konsultantų, jaunųjų kūrėjų, neformalių jaunimo organizacijų, tarptautinių organizacijų, mokslo ir kultūros institutų, valstybinių tarnybų institucijų atstovų parodoje „Studijos 2018 - įjunk ateitį“ kvietė moksleivius būti ir kurti Lietuvai! Mūsų mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, išbandė įvairias veiklas, domėjosi robotikos pasiekimais, domėjosi ir gavo atsakymus į juos dominančius klausimus.

   „Svarbiausias ir vienintelis dalykas, kuris yra vertinamas šiandien ir bus svarbus ateityje -  tai gebėjimas greitai mokytis ir mąstyti plačiai, prisiderinti prie nuolat kintančių rinkos sąlygų ir turėti ne vieną kompetenciją.“ Smagu, kad mokiniai šią dieną turėjo puikią galimybę ne tik sužinoti apie Lietuvos universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų siūlomas specialybes, studijų programas, bet ir mokėsi geriau pažinti save, formuoti tikslus, planuoti ateitį. 

 

Daugiau apie renginį skaitykite čia:

                                                                 Jovita Anilionienė

Copyright © 2021 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.