Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Internetinis vaizdo tiltas su Vengrijos mokiniais

erasmus plus logo


   Neformaliojo būrelio „Gerosios patirties sklaidos“ būrelio užsiėmimų metu sužinojau, kad mūsų mokykla dalyvauja Erazmus + projekte apie žaidimus mokymo procese ir kad mes turėsime internetinę galimybę pabendrauti su Vengrijos Szabó Pál Általános mokyklos mokiniais – to paties projekto dalyviais. Ta mintis mums visiems (keturiolikai 6b klasės mokinių) patiko. Vaizdo konferencijai ėmėme ruoštis būrelio užsiėmimų metu, labai pagelbėjo ir anglų kalbos mokytoja Zina Girdvainienė. Aptarėme, ką pasakosime apie save, ko klausinėsime kitos šalies mokinių.
   Internetinis tiltas mus ir vengrus sujungė vasario 9 dieną. Pokalbį vedė Simas Dimgaila ir Agnius Liobikas. Pirmiausia, žinoma, susipažinome: prisistatėme patys, paprašėme ir jų pasakyti savo vardus. Sužinojome, kad šio renginio metu jiems vyko anglų kalbos pamoka, jų jų mokytojas Steven dalyvavo pokalbyje. Po to pasidalinome mintimis apie savo pomėgius, mėgstamus mokomuosius dalykus, patinkančius žaidimus, papasakojome apie orą (nustebom, kad pas juos dabar šilta kaip pavasarį), tradicinius patiekalus. Tolimesnė kalba pakrypo apie mokyklų ir šalių istoriją, mokinių ir abiejų šalių gyventojų skaičių, apie geografiją (pvz., kiek kilometrų nuo Panevėžio iki Budapešto – jų sostinės). Buvome pasirengę pademonstruoti lietuvių liaudies žaidimą ,,Grybų raut“, todėl noriai sušokome ir papasakojome jiems apie šio žaidimo prasmę, išvertėme tekstą. Vengrai mus nudžiugino savo gražia, svajinga liaudies daina.
   Kalbėjomės angliškai. Buvo nesunku. Žinoma, norėtųsi ir geriau išmokti, kad bendrautume dar sklandžiau. Tokios vaizdo konferencijos labai padeda tobulinti kalbos įgūdžius. Ko gera, surengsime dar ne vieną tokį pabendravimą su užsienio šalių mokiniais. Tiesa, labai gerai girdėjome ir matėme konferencijos dalyvius iš Vengrijos, o jie mus – ne visada, nes triko garso kokybė. Tikriausiai mums sekėsi puikiai dėl to, kad internetinį tiltą parengė, viską labai gerai sujungė kompiuterių inžinierius Andrius Simonaitis.
Likus nedaug laiko iki užsiėmimo pabaigos mes atsisveikinome su savo naujaisiais draugais ir palinkėjome geros dienos. Mes juos kvietėme susitikti ir vėl. Taip ir baigėsi mūsų vaizdo skambutis su Vengrijos mokiniais.

Evilija Aida Jasiūnaitė, neformaliojo ugdymo būrelio „Gerosios patirties sklaida“ narė

Copyright © 2021 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.