DofE programa
DOEA INT +PROUD TO DELIVER (1)

   Nuo 2018 metų Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijoje įgyvendinama „The Duke of Edinburgh‘s International Award“(DofE) tarptautinė programa. The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE apdovanojimai) yra gerai žinoma pasaulyje jaunimo mokymosi iš patirties programa, ugdanti atsakingus piliečius ir suteikianti praktinių įgūdžių. Nuo 2006 metų programa sėkmingai įgyvendinama Lietuvos organizacijose, dirbančiose su 14 – 24 metų jaunimu. Taikydami šią programą „Saulėtekio“ progimnazijoje, mes skatiname mokinius ugdytis socialines kompetencijas, išbandyti save įvairiose veiklose, priimti iššūkius ir patirti sėkmę.
Nauda dalyviams
   Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jaunuoliai išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir savo laisvalaikio metu jų siekia. Tam, kad ugdytųsi visapusiška asmenybė, DofE apdovanojimų programa siūlo keturias skirtingas veiklas: žygius, sportą, įgūdžius ir savanorystę.
   Programa pagal amžių yra skirstoma į tris lygius – bronzos, sidabro, aukso. Juos įgyvendinus, gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas kartu su lygio ženkleliu. Šios programos sertifikatas yra pripažįstamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.
Dalyvaujant DofE programoje dalyviui sudaromos galimybės:
● Geriau pažinti save: savo stiprybes ir silpnybes, atpažinti savo mokymosi stilių.
● Susirasti naujų draugų.
● Mokytis tolerancijos savo komandos draugų atžvilgiu.
● Išmėginti veiklas, kurių dar nėra mėginęs.
● Geriau suprasti savo stiprybes ir silpnybes.
● Patirti nuotykių.
● Prasmingai panaudoti savo laisvą laiką, atrasti savo naujus talentus arba panaudoti jau esamus.
● Pasiruošti tolimesniems gyvenimo etapams.

Dalyviai, įvykdę programos reikalavimus, apdovanojami tarptautiniu sertifikatu, kuris vertinamas darbdavių ir pripažįstamas užsienio universitetuose.
DofE komanda mūsų mokykloje:
DofE vadovė – Jovita Anilionienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui (16 kabinetas) tel.863007106
DofE ir žygio vadovas – Mindaugas Barzdenis , fizinio ugdymo mokytojas.

Plačiau apie programą Lietuvoje: www.dofe.lt

Plačiau apie programą pasaulyje: www.intaward.org