Išvyka į parodą „Studijos 2020“

   Vasario 7 dieną penkiasdešimt šeši pažangiausi, didžiausią mokymosi motyvaciją turintys mūsų progimnazijos mokiniai su edukacinę išvyką organizavusiomis mokytojomis J. Anilioniene ir V. Žičkaite vyko į Vilnių apsilankyti  LITEXPO centre surengtoje parodoje „Studijos 2020“. Ten jaunuoliai galėjo rasti atsakymus į klausimus apie profesijos pasirinkimą. Paroda buvo patraukli savo formatu ir koncentruotu turiniu. Jaunimas aktualios informacijos buvo kviečiamas ieškoti per tiesioginį bendravimą dalyvių stenduose, paskaitose, neformaliuose susitikimuose su mokymo ir verslo įstaigų atstovais, karjeros konsultantais, moksleivių ir studentų organizacijų nariais. Paroda kvietė ateiti, domėtis, klausti, bendrauti, lyginti, daryti išvadas ir pasirinkti. Mūsų mokiniai lankėsi skirtingose salėse, klausėsi paskaitų apie karjeros planavimą, savo galimybių pamatavimą, bendravo su įvairių parodos stendų konsultantais. Jie stebėjo aktualiausių rinkoje profesijų pristatymus, sužinojo nemažai apie profesinį mokymą, profesinio meistriškumo kursus bei tarptautinių studijų programas.

   Nors mūsų mokiniai dar tik progimnazistai, tačiau ne už kalnų ir laikas, kai teks stovėti profesijų pasirinkimo kryžkelėje. Kuo anksčiau bus įsivertintos galimybės, atskleisti pomėgiai, tuo lengviau bus pasirinkti dešimtoje ar dvyliktoje klasėje. Tikėtina, kad dalyvavimas karjeros ugdymo renginyje padėjo mūsų mokinukams susiorientuoti, kaip išsirinkti profesiją, kad ateityje netektų galėtis, kaip  geriausiai atskleisti savo gebėjimus, kad taptum laimingas ir reikalingas visuomenei.

 

V. Lizdenienė