Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Įdomi ir turininga 5a klasės mokslo metų pradžia

   Rugsėjo 1-ąją mūsų klasės auklėtoja Auksė pasiūlė naujus mokslo metus – kelionės į penktąją klasę etapą – pradėti skrydžiu oro balionais. Kiekvienas turėjome pasvajoti, kokia ta kelionė turėtų būti, koks sėkmės kodas reikalingas, kad ji visiems būtų sėkminga. Parašę trumpą palinkėjimą sau, laiškutį įmetėme į pašto dėžutę, kurią atidarysime tik baigę šią kelionę aštuntoje klasėje.

   Pirmosios klasės valandėlės buvo skirtos tam, kad geriau pažintume vieni kitus, prisimintume mokykloje galiojančias tvarkas bei priimtume taisykles, kurių visi laikysimės, kad mums būtų gera kartu.

   Po dviejų įtemptų darbo savaičių tėveliai pakvietė kartu su auklėtoja vykti į komandos formavimo išvyką Čičiriuose. Ši išvyka buvo fantastiška, nes mūsų laukė nerealiai įdomus žaidimas „Mano komanda gali“ su smagiomis užduotimis. Lipome alpinisto sienele, šaudėme iš lankų, ieškojome užuominų ir daug sužinojome apie Čičirio ežerą bei jo apylinkes. Vakaro kulminacija buvo nerealus nusileidimas trosu per ežerą. Iš kelionės grįžome pavargę, bet laimingi.

   Rugsėjo 17 dieną dalyvavome mokslo festivalyje „ERDVĖLAIVIS ŽEMĖ 2020“. Vykome į Panevėžio robotikos centrą „RoboLabas“, kur Arnualdas Dalinda mus supažindino su erdvinių konstrukcijų kūrimo programa SOLIDWORKS. Išmokome projektuoti 3D gaminį. Visi kartu suprojektavome po kėdutę bei bandėme įveikti auklėtojos duotą kūrybinę užduotį – sukurti klasės logotipą. Smagiai dirbdami sukūrėme tikrai puikių erdvinių konstrukcijų. Po savaitės auklėtoja mums atnešė jau atspausdintas kėdutes. Nors dirbome tą patį, bet nebuvo nė vienos tokios pat kėdutės. Keli vaikai taip užsidegė konstrukcijų kūrimu, jog nusprendė daugiau pasimokyti pas mokytoją Laurą Robotikos būrelyje.

   Rugsėjo 24 dieną aplankėme Panevėžio miesto įmonę „Aukštaitijos vandenys“, kur ryšių su visuomene specialistas Svajūnas Mikeška požeminiame vandens rezervuare mums aprodė prancūzų fotografo Dan Hrmouet darbų parodą „Vandens veidas“. Ši paroda skirta įmonės „Aukštaitijos vandenys“ 60-tajam jubiliejui. Specialistas papasakojo įdomių faktų apie rezervuarą, parodė filmuką apie žmonių daromą blogą įtaką Žemei ir aplinkai bei papasakojo, be kokių darbininkų nebūtų sklandaus rezervuaro darbo. Atlikome auklėtojos mums skirtas įdomias užduotis, kurios buvo tikrai nelengvos, nemažai teko paklausinėti ir specialisto. Mes sužinojome, kad anksčiau Panevėžyje buvo sunaudojama 3 kartus daugiau vandens nei dabar ir kad Panevėžio vanduo yra labai švarus ir prisotintas daug mineralų. Išvykstant paragavome paties skaniausio „Aukštaitijos vandenų“ vandens.

   Su nekantrumu laukiame naujų ekskursijų ir integruotų pamokų.

 

5a klasės mokinės Liepa ir Gabija

Copyright © 2021 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.