2c klasė visą spalio mėnesį dalyvavo projekte „Olimpinis mėnuo“

   Jau antrus metus iš eilės 2c klasės mokiniai dalyvauja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, LR Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotame projekte „Olimpinis mėnuo“, skirtame pradinių klasių mokiniams. Projektas vyksta 4 savaites ir aprėpia 4 temas: fizinį aktyvumą, sveiką mitybą, vaikų gerovę ir kokybišką poilsį.

   Pirmoji savaitė – fizinio aktyvumo. Ją pasitikome su mūsų jau nuo pernai metų pamiltu fizinio aktyvumo simboliu, superherojumi Ąžuolu Galinguoju. Vaikai rytais prieš pamokas atlikdavo nuotaikingą Ąžuolo mankštą, o ją paįvairindavome darydami pratimus pagal trenerio Tomo rekomendacijas. Smagu buvo ir rytais pašokti. Tą savaitę pakartojome, kodėl mums svarbu būti fiziškai aktyviems, kiek laiko mažiausiai per dieną turime sportuoti. Žaidėme įvairius fizinio aktyvumo reikalaujančius žaidimus. Fizinio ugdymo pamokas labai praturtino virtualūs ketvirtadieniniai susitikimai su olimpiečiais: ėjike Brigita Virbalyte, vidutinių nuotolių bėgike Egle Balčiūnaite, baidarininku Andrejumi Olijniku, kurie ne tik papasakojo apie save, savo sporto šaką, atskleidė, kaip jiems pavyko pasiekti tokių sportinių aukštumų, bet ir kartu su vaikais sportavo, šoko. Namuose vaikai stengėsi įtraukti į fizinę veiklą ir savo šeimos narius, kartu žaidę žaidimą „Daržovės ir pratimai“. Smagu, kad vaikų šeimos aktyviai įsijungė į fizinio aktyvumo savaitę ir kartu leido laiką leisdami muilo burbulus baseine, žaisdami bei sportuodami gamtoje, važinėdami dviračiais, kraudami malkas kaime ir kt.

   Antrąją savaitę draugavome su Amiu Kilniaširdžiu, atsakingu už mūsų mitybos įpročius. Įvairias sveikos mitybos veiklas integravome į pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų, matematikos, lietuvių kalbos, fizinio ugdymo pamokas bei klasės valandėlę. Su vaikais nusprendėme dalyvauti iššūkyje „Paragauk daržovę ar vaisių, kurio dar nevalgei arba kurio nemėgsti!“. Paskui visi aptarėme, kaip mums sekėsi. Vaikai ragavo geltonąją ir raudonąją paprikas, svogūną, česnaką, granatą, kokosą, pomidorą, špinatus, avokadą, avietes ir net raguotąjį melioną. Jie pasakojo, kad jiems sunku buvo prisiversti paragauti, kai kuriems buvo visai skanu, o kitiems –labai neskanu. Paskui nusprendėme, kad išragautus vaisius ar daržoves įdėsime į patiekalą ir pagaminsime salotas arba sumuštinukus. Čia mums į talką atskubėjo mamytės. Šių patiekalų pristatymas ir degustacija vyko per dailės ir technologijų pamokas. Paskui vaikai vėl dalijosi įspūdžiais apie skonį. Reziumavome, kad patiekalas, pagamintas su mūsų ragautu vaisiumi ar daržove, buvo labai skanus, taigi vaikai pasižadėjo, kad šias daržoves ir vaisius valgys dažniau.

   Veiklos vyko visą savaitę. Per matematikos pamoką piešėme ir karpėme simetriškas daržoves ir vaisius. Paminėjome ir Tarptautinę obuolio dieną, kur vaikai, panaudodami obuolius, atliko STEAM veiklas (statė kuo aukštesnį statinį, matavo jo aukštį ir kt.), iš popieriaus lankstė obuolius. Klasės valandėlę sveikatinimo tema „Kaip maitintis ir teisingai pasirinkti maisto produktus“ vedė mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Rima Leikienė. Per pamokas vaikai su dideliu entuziazmu, pasitelkdami LearningApps platformą, sprendė įvairius kryžiažodžius apie sveiką gyvenseną, žaidė žaidimą „Atspėk daržovę, vaisių!“

   Trečioji savaitė buvo skirta draugystei su Una Superbičiule, kuri atsakinga už mūsų emocinę sveikatą. Šios savaitės metu kiekvieną dieną žiūrėdami trumpus videofilmukus su edukologe Irma vaikai išgirdo gražią pasaką apie dramblį ir tai, kad mūsų emocijos panašios į jį, sužinojo, kaip išmokti susidraugauti su savo vidiniu „drambliu“, susipažino su EmoMetru (visų emocijų matuokliu), 5 pagrindinėmis emocijomis. Per fizinio ugdymo pamoką iš nukritusių medžių lapų visi drauge padarėme pačią nuostabiausią emociją – džiaugsmą, kurį patiriame, kai mylime.

   Ketvirtąją savaitę draugavome su Luka Kibirkštimi, atsakinga už mūsų poilsį. Tą savaitę, kiekvieną dieną žiūrėdami trumpus videofilmukus su vaikų psichologe, išmokome nusiraminimo būdų, supratome, kaip svarbu tinkamai pailsėti, išsimiegoti, turėti malonią sau veiklą, pasidžiaugėme su klasės draugais savo maloniomis veiklomis.

   Projekto pabaigą klasėje vainikavo diplomų įteikimas vaikams. O gal ir tarp mūsų klasės draugų yra būsimasis olimpietis ar olimpietė? Dėkoju projekto „Olimpinis mėnuo“ organizatoriams už labai įdomias, reikalingas, žaismingas užduotis, padedančias formuoti mokinių sveikos gyvensenos įpročius bei skatinančias būti fiziškai aktyviems.

 

Pradinių klasių mokytoja Sandra Macijauskienė

5 pirštai.jpg Adomas sprendžia.jpg Agnė sportuoja.JPG

Atėnė valgo.jpg Atėnė žaidžia.jpg Diplomai.jpg

Emilio šeima sportuoja.jpg Kamilės valgis.jpg Lapu ir vaiku sirdis.jpg

Luka su burbulais.png Mankšta 3.jpg STEAM.jpg

Seselė.jpg Simetrija 2.jpg Titas V. sportininkas.jpg

Valgiai ir vaikai.jpg Valgiai.jpg Vasaris valgis.jpg

Viltė B. baseine.jpeg Viltė G. sportuoja.jpg