In memoriam Angelė Rauduvienė

rauduviene 1

 

Taip arti pavasaris… Norėtųsi kalbėti apie Gyvenimą. Deja…

Mūsų niekas neklausia,

Ar norim išeiti.

Kiekvienoj mūsų ląstelėj

Viskas tiksliai sužymėta: nuo Čia ligi Čia…

Visi, rodos, žinom apie Išėjimo neišvengiamybę, bet ši žinia visada užklumpa  netikėtai, skaudžiai.

2021 m. vasario 1 d. Lemtis išsivedė pirmąją mūsų mokyklos - tuo metu Panevėžio 11-osios vidurinės - direktorę Angelę Rauduvienę.

Į Amžinybę išėjo ilgametė mokyklos vadovė, atsidavusi profesijai lietuvių kalbos mokytoja, darbštus ir sąžiningas žmogus, darbingiausius ir gražiausius gyvenimo metus atidavęs jaunosios kartos auklėjimui ir ugdymui. Tolerancijos ir punktualumo pavyzdys, nuoširdaus gerumo ir atlaidumo mokytoja, atmintinai deklamuojanti eilėraščius romantikė, išmintinga kolegė.

Kai Statybininkų mikrorajone duris atvėrė nauja mokykla, direktore paskirta Angelė Rauduvienė kūrė ją nuo pamatų: patiems teko atsivežti suolus, kėdes, valyti statybų dulkes, kad Rugsėjo 1-ąją susirinkusiems net 1374 mokiniams būtų jauku mokytis.

Bėgo metai. Mokykla Panevėžyje garsėjo talentingais ir reikliais mokytojais, šilta ir jaukia atmosfera, darniais mokytojų ir mokinių santykiais. A.a. Angelė Rauduvienė, 17 metų vadovaudama mokyklai, subūrė energingą mokytojų kolektyvą, į gyvenimą išleido net 15 abiturientų laidų. 1992 m., išėjusi į užtarnautą poilsį, dar vienerius metus mokė lietuvių kalbos ir literatūros. 

Tai tik dvi biografijos datos. Už jų - Žmogus, visą savo gyvenimą sąžiningai dirbęs Mokytoju, kantriai kūręs save ir padėjęs tobulėti kitiems. Nepaprastai šviesus, nuoširdus, itin atsakingas.

Tas laikas –

kaip staigi ugnis –

vis siautėja,

negaili nieko.

Dvi datos –

o tarp jų brūkšnys,

virš jo –

tik Meilė pasilieka…/S.Nedzinskienė/