5 – 8 klasių Karjeros diena „Kaip sukurti savo sėkmės istoriją?“

Birželio 10 dieną 10 valandą ryto į vaizdo susitikimą su buvusiais mūsų mokyklos abiturientais jungėsi ir mokytojai, ir 5 – 8 klasių mokiniai. Renginį pokalbio būdu vedė karjeros mokytoja V.Balčiūnienė ir 8b klasės mokinė Trėja. Susitikimo pradžioje kalbėjo mokyklos direktorius A.Gedeikis, kuris akcentavo, jog galvoti apie savo karjerą yra būtina dar mokantis mokyklos suole, tik renkantis profesiją reikia atsižvelgti į realybę. Tačiau aštuntokės Trėjos nuomone, pasirinkti profesiją nėra taip paprasta, nes ji planuoja viena, tėvai pataria kita, todėl ji sutrikusi ir nežino, kokios karjeros galimybės jai būtų geriausios. Ją nuramino karjeros mokytoja V. Balčiūnienė ir pakvietė pasiklausyti, ką apie tai mano tie, kurie jau baigė mokyklą ir sėkmingai pasirinko savo karjeros kelią. Susitikimo metu apie savo nepaprastai įdomią stiuardesės profesiją kalbėjo Augustė Bajorūnaitė. Ji, per penkerius metus aplankiusi net 64 šalis, mokiniams akcentavo, jog reikia priimti visus šansus, kuriuos suteikia gyvenimas. Personalo vadovė, MB WOMENS GARAGE bendrasavininkė Rita Rotaru Morkūnaitė įvertino anglų kalbos, kurios nemėgo mokykloje, svarbą siekiant karjeros ir tai, kad mokantis mokykloje reikia dalyvauti visur, kur tik įmanoma. Panevėžio ligoninės gydytojas ortopedas – traumatologas Donatas Juška mokiniams papasakojo, kaip netikėtai gimė jo noras rinktis mediko profesiją ir kaip stengėsi mokytis labai gerai, kad tik įgyvendintų savo svajonę. Kalbėdamas nuotoliniu būdu iš pačios ligoninės vaikams  parodė kaulų muliažą ir pademonstravo, kaip juda sąnarys. Buvusi abiturientė Onutė Simonavičiūtė iš kelių mėgstamų veiklų išsirinko nekilnojamojo turto brokerės veiklą, todėl mokiniams sakė, kad jeigu jie dabar neturi tikslo, reikia tobulinti savo gebėjimus ir ateityje jie padės atrasti savo kelią. Jai pritarė Seimo pirmininkės padėjėja dirbanti Raminta Vaišvidaitė – Maselienė. Ši abiturientė mūsų mokyklą baigė devintukais – dešimtukais ir mano, jog visi dalykai ugdo gebėjimus ir nežinai, kada gyvenime gali kokių prireikti. Justa Dovydaitė, advokatų kontoros finansininkė, taip pat mano, jog mokantis reikia būti aktyviam, visur dalyvauti ir paimti viską, ką suteikia mokykla. Renginio pabaigoje kalbėjo buvusi abiturientų auklėtoja Rima Šarkanienė, kuri vaikams akcentavo: „Būk aktyvus mokykloje, būk matomas, turėk svajonę, vertink draugus, o visos kliūtys yra įveikiamos“.

Po renginio dalyviai turėjo užpildyti refleksijos anketą bei atlikti užduotis: 5 – 6 kl. mokiniai kūrė piešinį „Aš po 20 metų“, 7kl. mokiniai rengė pristatymą tema „Mano svajonių profesija“, o 8 kl. mokiniai – karjeros žemėlapį „Mano sėkmės kelias“.

Mokytoja Laima Dargužienė

51.jpg 52.jpg 53.jpg

54.jpg 55.jpg 56..jpg

56_6.jpg 57_7.jpg 57_8.jpg

57_9.jpg 57_91.jpg 66_4.jpg

6_3.jpg 7_1.jpg 7_2.jpg

7_5.jpg