Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

VILNIUJE ĮTEIKTI EDINBURGO HERCOGO APDOVANOJIMAI PANEVĖŽIO DOFE DALYVIAMS


   2020 m. rugsėjo 23 ir 24 d. Vilniuje įvyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (toliau – DofE) ceremonija. Per dvi dienas 261 jauni žmonės iš visos Lietuvos buvo apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos lygio apdovanojimais. Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley įteikė 2 aukso ženklelius, išskirtinai pagerbdamas ilgiausiai ir atkakliausiai programoje dalyvavusius DofE programos dalyvius - Kariną Bishop ir Edvard Volodkevič. Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė įteikė sidabro ir bronzos apdovanojimus.

   Buvusiems Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos aštuntokams,  DofE dalyviams: Viltei Stasiškytei, Gabijai Lalaitei, Urtei Gaudzytei ir Evelinai Vaitoškaitei. buvo įteikti  bronzos  ženkleliai.

   Apdovanojimus gavę jauni žmonės, siekdami jiems patiems asmeniškai prasmingų bei įdomių tikslų, skyrė ne mažiau kaip 6 mėnesius aktyviai fizinei veiklai (bėgiojo, važiavo dviračiais, šoko, užsiėmė joga); skyrė laiko naujo ar jau turimo įgūdžio lavinimui (piešė, grojo, mokėsi gaminti valgyti, skaitė) aktyviai savanoriavo (padėjo beglobiams gyvūnams, vedė užsiėmimus vaikams, organizavo renginius) bei dalyvavo bandomajame ir kvalifikaciniuose žygiuose gamtoje.

   DofE programa  yra pasaulyje gerai žinoma neformaliojo ugdymo, savęs tobulinimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų ir įgyvendinama daugiau nei 130 pasaulio šalių.  Programos dalyviai patys pasirenka tobulėjimo sritis, išsikelia tikslus ir atkakliai jų siekia. Taip jauni žmonės geriau pažįsta save, pasitiki savimi ir įgyja gyvenimui reikalingų įgūdžių. DofE programos tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.

                                                                        Dofe programos koordinatorė mokykloje Jovita Anilionienė

                                                                        Dofe programos žygio vadovas  Mindaugas Barzdenis

LR SEIME ĮTEIKTI EDINBURGO HERCOGO APDOVANOJIMAI


Š. m. lapkričio 21 d. LR Seimo Kovo 11-osios Akto salėje įvyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (toliau – DofE) ceremonija. Jos metu 90 jaunuolių iš visos Lietuvos buvo apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos lygio apdovanojimais. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius įteikė 4 aukso ženklelius, išskirtinai pagerbdamas ilgiausiai ir atkakliausiai programoje dalyvavusius DofE programos dalyvius. Dar 3 sidabro ir 83 bronzos ženklelius įteikė Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley ir DofE Lietuva vadovė Inga Naujalė.

Panevėžio ,,Saulėtekio“ progimnazijos DofE dalyvei Gintarei Motiekaitytei buvo įteiktas bronzos ženklelis. Gintarė džiaugiasi pagaliau įveikusi visus išsikeltus asmeninius tikslus.

Apdovanojimus gavę jauni žmonės, siekdami jiems patiems asmeniškai prasmingų bei įdomių tikslų, skyrė ne mažiau kaip 6 mėnesius  aktyviai fizinei veiklai (bėgiojo, plaukiojo, žaidė tenisą, tinklinį, važiavo dviračiais, jodinėjo arkliais, šoko, užsiėmė joga) skyrė laiko naujo ar jau turimo įgūdžio lavinimui (piešė, fotografavo, grojo, kūrė vaidmenis, video, rūbų eskizus, mokėsi gaminti valgyti, skaitė, mokėsi užsienio kalbų , aktyviai savanoriavo (padėjo seneliams, beglobiams gyvūnams, vedė užsiėmimus vaikams, organizavo renginius)  bei dalyvavo žygiuose gamtoje.

DofE programa  yra pasaulyje gerai žinoma neformaliojo ugdymo, savęs tobulinimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų ir įgyvendinama daugiau nei 130 pasaulio šalių.  Programos dalyviai patys pasirenka tobulėjimo sritis, išsikelia tikslus ir atkakliai jų siekia. Tokiu būdu jauni žmonės geriau pažįsta save, pasitiki savimi ir įgyja gyvenimui reikalingų įgūdžių. DofE programos tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.

Tarptautinės programos Dofe sidabro ir bronzos lygio ženklelių ir sertifikatų įteikimo ceremonija 

   „Saulėtekio“ progimnazijos mokiniai, programos vadovai, sėkmingai įveikę Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos DofE reikalavimus, birželio 19 d. dalyvavo apdovanojimų ceremonijoje Vilniuje. Jos metu 156 jaunuoliams iš visos Lietuvos Jungtinės Karalystės ambasadorė  Ms. Claire Lawrence, Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė ir DofE programos vadovė Lietuvoje Inga Naujalė įteikė sidabro ir bronzos lygio ženklelius. Didžiuojamės, kad progimnazijai įteiktas programos sertifikatas, ir sveikiname progimnazijos aštuntokes: Gabrielę, Augustę ir Lėją, įveikusias Edinburgo hercogo apdovanojimų programos bronzos lygį. Dalinamės iškilmingos DofE apdovanojimų ceremonijos akimirkomis.

                                                     Dofe programos vadovės Jovita Anilionienė, Jolita Grižienė

DofE apdovanojimų dėka viską galima atlikti daug paprasčiau ir smagiau!

   Nuo 2018 metų mūsų progimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą. DofE programa –  iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa. Tai yra pasaulyje gerai žinoma neformalaus ugdymo(si) programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų. Dalyvaudami programoje jauni žmonės vykdo keturias veiklas: lavina jau turimus arba išbando naujus įgūdžius, vykdo aktyvią veiklą, padedančią ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, savanoriauja, teikdami paslaugas bendruomenei, ir kartu su jaunimo grupe išeina į žygį gamtoje. Kiekvienais metais programą baigusiems dalyviams Jungtinės Karalystės ambasadoje vykstančios Apdovanojimų ceremonijos metu iškilmingai įteikiami atitinkamo lygmens bronzos, sidabro arba aukso ženkleliai ir tarptautiniai sertifikatai. Šiais metais programoje pradėjo dalyvauti septyni mūsų progimnazijos mokiniai, kurie yra nusiteikę siekti savo užsibrėžtų tikslų. Įgyvendinę keturias veiklas, mokiniai bus apdovanoti bronzos ženkleliais. Programos koordinatorė progimnazijoje – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jovita Anilionienė, žygio vadovė –  socialinė pedagogė Jolita Grižienė.

   Savo išsikeltus tikslus baigia įgyvendinti 8b klasės mokinės Gabrielė, Augustė ir Lėja. O gegužės ir birželio mėnesį laukia didžiausias išbandymas – dviejų dienų žygyje įgyvendinti išsikeltus žygio tikslus ir įveikti save. Bandomajame žygyje dalyvavo 5 šaunūs aštuntokai, kurie įveikė 20 kilometrų, mokėsi orientuotis pagal žemėlapį, statyti palapines, kurti laužą, gaminti maistą, stebėjo gamtą, fotografavo ir filmavo, grįžo pavargę, bet puikiai nusiteikę.   

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Anilionienė

DofE programa
DOEA INT +PROUD TO DELIVER (1)

   Nuo 2018 metų Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijoje įgyvendinama „The Duke of Edinburgh‘s International Award“(DofE) tarptautinė programa. The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE apdovanojimai) yra gerai žinoma pasaulyje jaunimo mokymosi iš patirties programa, ugdanti atsakingus piliečius ir suteikianti praktinių įgūdžių. Nuo 2006 metų programa sėkmingai įgyvendinama Lietuvos organizacijose, dirbančiose su 14 – 24 metų jaunimu. Taikydami šią programą „Saulėtekio“ progimnazijoje, mes skatiname mokinius ugdytis socialines kompetencijas, išbandyti save įvairiose veiklose, priimti iššūkius ir patirti sėkmę.
Nauda dalyviams
   Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jaunuoliai išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir savo laisvalaikio metu jų siekia. Tam, kad ugdytųsi visapusiška asmenybė, DofE apdovanojimų programa siūlo keturias skirtingas veiklas: žygius, sportą, įgūdžius ir savanorystę.
   Programa pagal amžių yra skirstoma į tris lygius – bronzos, sidabro, aukso. Juos įgyvendinus, gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas kartu su lygio ženkleliu. Šios programos sertifikatas yra pripažįstamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.
Dalyvaujant DofE programoje dalyviui sudaromos galimybės:
● Geriau pažinti save: savo stiprybes ir silpnybes, atpažinti savo mokymosi stilių.
● Susirasti naujų draugų.
● Mokytis tolerancijos savo komandos draugų atžvilgiu.
● Išmėginti veiklas, kurių dar nėra mėginęs.
● Geriau suprasti savo stiprybes ir silpnybes.
● Patirti nuotykių.
● Prasmingai panaudoti savo laisvą laiką, atrasti savo naujus talentus arba panaudoti jau esamus.
● Pasiruošti tolimesniems gyvenimo etapams.

Dalyviai, įvykdę programos reikalavimus, apdovanojami tarptautiniu sertifikatu, kuris vertinamas darbdavių ir pripažįstamas užsienio universitetuose.
DofE komanda mūsų mokykloje:
DofE vadovė – Jovita Anilionienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui (16 kabinetas) tel.863007106
DofE ir žygio vadovas – Mindaugas Barzdenis , fizinio ugdymo mokytojas.

Plačiau apie programą Lietuvoje: www.dofe.lt

Plačiau apie programą pasaulyje: www.intaward.org

 

 
 

Copyright © 2022 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.