Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

   5a – pažintis su kelininkų technika ir priminimas apie saugų eismą

   Penktadienį kelios dešimtys Panevėžio „Saulėtekio“ progminazijos moksleivių turėjo galimybę trumpam įsijausti į kelininkų vaidmenį bei atnaujinti saugaus eismo žinias. Karjeros dienos proga gausus būrys moksleivių apsilankė VĮ „Panevėžio regiono keliai“ būstinėje. Čia jaunieji svečiai galėjo susipažinti su kelininkų darbu, išvysti kelių barstymui skirtos druskos kalnus, pasėdėti didžiuliuose greideriuose ir barstytuvuose. Kiek vėliau moksleiviams surengta ekskursija ir dirbtuvėse, kuriose remontuojama technika, dirba staliai, suvirintojai. Jaunimas taip pat palinko ir prie kompiuterio ekrano, kuriame buvo galima matyti tiesioginį vaizdą iš kelius stebinčių kamerų. Galiausiai moksleiviai persikraustė į konferencijų salę, kurioje Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos pareigūnai ir kelininkai dar kartą priminė apie saugų eismą, kelių eismo taisykles, atšvaitų, šalmų ir liemenių svarbą dalyvaujant eisme. Moksleiviai noriai įsitraukė į diskusiją, kėlė jiems aktualius klausimus ir galiausiai buvo apdovanoti dovanomis – šviesą atspindinčiomis priemonėmis.Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/gazas/naujiena/saugukelyje-lt/panevezio-moksleiviams-pazintis-su-kelininku-technika-ir-priminimas-apie-saugu-eisma-787-771228?all#print

 

5b kelionė į teatrą

   Kovo septynioliktoji - netradicinio ugdymo diena. Ji buvo skirta susipažinti su skirtingomis profesijomis. Mūsų 5b klasė susipažino su Juozo Miltinio teatru ir jame dirbančių žmonių profesijomis.

   Kai nuėjome į teatrą, pirmiausia mūsų klasę pasitiko rūbininkė, vėliau klasės dėmesio paprašė aktorė Vita Šiaučiūnaitė, kuri mums vedė edukacinę programą. Ji mus parodė didžiosios salės sceną. Ši buvo didelė ir stebuklingai nuostabi... Edukacinės ekskursijos po teatrą metu buvo trumpai papasakota, kas yra teatras ir kaip gimsta spektaklis, kokių profesijų žmonės dirba teatre, kokie yra jų darbo ypatumai. Ekskursijos eigoje aplankėme teatro sceną, susipažinome su elgesio joje taisyklėmis, užkulisiais, dekoracijų sandėliu, rekvizito kambariu. Kelionės po teatrą metu aplankėme mums aprodo 2 grimo kambarius, susipažinom su teatro grimo atlikimo subtilybėmis ir svarba. Keli klasės mokiniai buvo papuošti perukais iš vaidinimo. Apsilankę kostiumų sandėlyje, apžiūrėjome teatrinius kostiumus. Taip pat pabuvojome Juozo Miltinio kabinete.

   Kelionė mums labai patiko. Sužinojome, kad teatre dirba labai daug profesijų žmonių. Mes visi grįžome į klasę su šypsena ir kupini naujų potyrių.

Justina Šuminaitė, 5b

5c Panevėžio apskrities policijos komisariate

image 0 02 05 9202468a82865f455156c53005abe768b4f855c7182610ff330e6e6ceca2c813 vimage 0 02 05 122913074069022003d794d6eeac00330429a6f72607d2bd763d9c9beff2bcf9 v 2

5c klasė susitiko su Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Bendruomenės pareigūnėmis Sandra Paškevičiūte, Laima Kebliene, Renata Gustaitiene.

1. Susipažino su policijos darbo priemonėmis: racija, gumine lazda, antrankiais, ginklais, dujokaukėmis.

2. Demonstruota antiriaušinė apranga.

3. Apžiūrėjo laikinojo sulaikymo kameras.

4. Susipažino su miesto vaizdo kameromis.

5. Lankėsi kriminalinių tyrimų tarnybos technikos kabinete.

6. Apžiūrėjo policijos muziejų.

Policininkų šūkis: GINTI – SAUGOTI – PADĖTI.

 

5d Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre

   Kovo 17 dieną „Saulėtekio“ progimanazijoje vyko Karjeros ugdymo diena. 5d klasės mokiniai norėdami susipažinti su aktoriaus profesija vyko į Juozo Miltinio dramos teatrą. Atvykę čia sužinojome kaip „verda“ teatro gyvenimas ir kad teatre dirba įvairių profesijų atstovai, kaip pvz., rūbininkas, garso režisierius, finansininkas, ir t.t.

   Aktorė V. Šiaučiūnaitė mums papasakojo kaip statomi spektakliai, kiek laiko tai trunka (apie 2-3 mėnesius), kokių savybių reikia žmogui, norinčiam tapti aktoriumi ir kur galima šios profesijos įgyti.

   Ekskursijos metu turėjome puikią galimybę susipažinti, kas vyksta teatro užkulisiuose. Teatre be pagrindinės scenos ir žiūrovų salės yra daugybė papildomų patalpų, kur aktoriai ruošiasi spektakliams (pvz., grimo kambariai), dekoracijų ar rekvizitų kambariai, žodžiu, kiekienas daiktas teatre turi savo vietą.  

   Teatro įkūrėjas ir pirmasis vadovas bei režisierius Juozas Miltinis labai mėgo skaityti ir jo vienas iš mėgstamiausių posakių buvo „Jaunimas yra mūsų ateitis, o skaitantis jaunimas gera mūsų ateitis“

   Manome jog kiekvienam verta aplankyti šį Juozo Miltinio dramos teatrą.

5d klasės mokiniai 

6b Panevėžio apylinkės teisme

   Kovo 17 d., penktadienį, per karjeros dieną, mes 6b klasės mokiniai, lamkėmės  Pavevėžio apylinkės teisme. Susipažinome su teisininko, advokato profesija.  Sužinojome, kad ten dirba 23 teisėjai ir jų padėjėjai. Aplankėme archyvą,kuriame saugomos visos teismų bylos.Visus sudomino laikino sulaikymo patalpos. Jos buvo labai netvarkingos, sienos aprašinėtos. Vėliau pokalbį tęsėme teismo posėdžių salėje, susitikom su teisėju, kuris mums papasakojo apie savo profesiją, kuri reikalauja gerų istorijos, matematikos ir kitų dalykų žinių. Teisėjas palinkėjo būti dorais Lietuvos piliečiais, nedaryti nusikaltimų dėl kurių tektų gailėtis. Tiems, kas domisi teisininko profesija, gali sudalyvauti virtualiame teisme nuoroda :http://sale.teismai.lt/

6b kl. mokinės Augustė Visackaitė, Beatričė Daugirdaitė 

Copyright © 2022 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.