Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

   Šiais metais Lietuvoje pirmą kartą organizuojamos Vokiečių kalbos dienos. Šventiniai renginiai respublikoje vyko spalio 20-ąją.
   Mūsų vokiečių kalbos būrelis jau spalio 17 d. pagal vokišką receptą gamino tradicinę, Vokietijoje labai mėgstamą bulvių mišrainę (Kartoffelsalat), valgomą su keptomis dešrelėmis (Bratwürste). Buvo neįprasta, bet skanu.
   Fojė puošė Vokietijos bei Panevėžio miesto partnerio Liūneno vėliavos, o būrelio nariai sukūrė plakatą, kuris visus informavo apie tai, kodėl verta mokytis vokiečių kalbos, pateikė įdomių ir linksmų faktų apie Vokietiją, jos žmones ir tradicijas.
   Spalio 20-ąją mūsų progimnazijoje per pertraukas skambėjo linksmos vokiškos dainos. Šeštokai ir aštuntokai įeinančius mokinius, tėvelius ir svečius sutiko sveikindamiesi:“Guten Morgen!” Reakcijų būta įvairių – sulaukėme atsakymų, šypsenų ir suglumusių veidų.
   Per ilgąsias pertraukas vokiečių k. kabinete visi norintys ir besidomintys šia kalba šoko pagal vokiškas dainas ir patys tarė pirmuosius vokiškus žodžius – net pradinukai.
   Mūsų šauniosios virėjos ta proga pagamino patiekalą pagal tradicinį vokišką receptą- troškintus raugintus kopūstus su keptais šonkauliukais (Sauerkraut mit Rippchen). Visi apsilaižę pirštus gyrė patiekalą, o mokytojos sakė, kad savaitgalį tokiu skanėstu palepins namiškius.
Deutsch ist cool!

Vokiečių k. mokytoja metodininkė D.Gedeikienė

Copyright © 2020 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.