Gerąja patirtimi dalijomės bendradarbiaudami 

20161125_105242.jpg 20161125_132002.jpg DSC_0005_4.JPG

DSC_0006_13.JPG DSC_0006_8.JPG DSC_0026_3.JPG

DSC_0040_4.JPG

   „Gerosios patirties sklaidos“ būrelio nariai, vykdydami e-Twinning veiklas, lapkričio 25 dieną ir svečiuose sulaukė projekto kolegų, ir patys buvo pakviesti į svečius.
   Mus aplankė trylika Kuršėnų St. Anglickio gimnazijos mokinių drauge su mokytoja S. Streleckyte. Pirmiausia svečius pakvietėme dalyvauti edukacinėje programoje apie iškilią Panevėžio asmenybę J. Miltinį ir jo vardo teatrą. Programos dalyviai sužinojo ne tik garsaus mūsų miesto režisieriaus gyvenimo faktus, asmenybės bruožus, bet ir teatro gyvavimo istoriją bei jo dabartį. Visi drauge pavaikščiojome po žiūrovų salę, sceną, užkulisius, grimo kambarius, siuvyklą, teatro atributų sandėlį, drabužines ir net J. Miltinio kabinetą. Valandos trukmės užsiėmimas, vedamas aktoriaus L. Sėdžiaus, neprailgo. Padėkoję už įdomų pasakojimą, išėjome į Senvagę, kur svečiams mūsų būrelio nariai G. Mickevičiūtė ir M. Telišauskas papasakojo apie savo gimtąjį miestą, jo įžymybes. Po to svečiai dalyvavo dar vienoje edukacinėje programoje Smėlynės bibliotekoje. Vaikai sužinojo apie robotiką, jos naujoves, robotų valdymą. Kadangi tarptautiniame e-Twinning projekte dalyvauja trys lietuvių mokyklos, norėjome, kad visų jų mokiniai susitiktų ir drauge atliktų užduotis “Food library“ etapui.
   Pasibaigus užsiėmimui bibliotekoje vykome į Smilgių gimnaziją, kur mūsų laukė jos šeimininkai. Su šiais draugiškais vaikais ir mokytoja A. Krikščiūniene jau buvome pažįstami iš jų viešnagės “Saulėtekio” progimnazijoje spalio mėnesį. Šį kartą jie mums ir kuršėniškiams pristatė savo švietimo įstaigą. Pasakojimas apie mokyklą buvo įdomus, svečiai uždavinėjo klausimus, smalsiai apžiūrinėjo istorijos muziejaus eksponatus. Vėliau, bendradarbiaudami su Kuršėnų ir Smilgių gimnazistais, gaminome maistą. Drauge skutome bulves, jas tarkavome, kepėme blynus. Projekto dalyviai turi parengti bendrą darbą ir jį pristatyti Europos auditorijai elektroninėje erdvėje. Kadangi filmavome savo veiklą, įkelsime medžiagą į TwinSpace erdvę, tokiu būdu pademonstruodami užsieniečiams (vengrams ir latviams), kaip pasigaminti mūsų mėstamą patiekalą. Paruošę pietus buvome pakviesti į erdvų kabinetą, kuriame pristatėme savo mokyklas, papasakojome apie jas ir vaišinomės bulviniais blynais. Nuo spalio mėnesio vykdomame projekte dalyvaujantys mokiniai iki šio susitikimo bendravo tik internetu. Dabar, artimiau susipažinę, nenorėjo skirtis, pasakojo vieni kitiems apie savo pomėgius, veiklas, kuriomis užsiima. Išlydėjome kuršėniškius, po to ir patys išvykome, palikdami šiltą ir svetingą Smilgių gimnaziją.
   Mūsų projektas dar nesibaigė, o jau patyrėme daug smagių akimirkų, produktyviai dirbome kartu, bendradarbiaudami džiaugėmės savo veiklomis. Vaikai sužinojo apie informacinių technologijų galimybes mokantis, praplėtė akiratį, pademonstravo savo žinias apie gimtinę, kultūringai praleido laiką drauge su projekto dalyviais.

Vilija Lizdenienė