Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Lietuvos valstybės atkūrimo šventė Panevėžyje „Težydi šimtmečio gėlės kiekvieno širdyje“

12

   Mokyklos socialinių partnerių Panevėžio „Europe Direct“ informacijos centro ir Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos surengtoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventėje patyriau daug naujų įspūdžių ir sutikau būrį bendraminčių. Šventėje Panevėžio moksleivių atstovai pateikė šimtmečio Lietuvos svarbiausių istorijos faktų pynę, vyko komandinė viktorina „Lietuva Europos žemėlapyje“. Klausimus viktorinai parengė istorikas Benjaminas Mašalaitis. Renginio metu apžiūrėjau Joanos Kazilionytės-Stumbrienės siuvinėtų darbų parodą „Atkurtai Lietuvai – 100“. Joana – Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos 1995-1996 m. m. laidos abiturientė. Jos siuvinėti darbai iškilmingi ir didingi, parodantys autorės požiūrį į svarbiausius valstybės įvykius ir dėkingumą už nepriklausomybę. Šventėje skambėjo muziejininko Klemento Sakalausko parinkti 1918 metų gramofono plokštelių muzikos įrašai.
   Buvo džiugu matyti buvusią mūsų mokyklos mokinę Akvilę Svidraitę, Jaunimo Europos komandos narę, talkinusią šventės organizatoriams. Akvilės savanorystės kelias, domėjimasis „Europe Direct“ informacijos centro veikla prasidėjo mūsų mokykloje, aktyviai dalyvaujant Pilietiškumo mokyklos veikloje.

Mokytoja Danutė Šedienė

Copyright © 2021 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.