Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Paukštelių globa

   Šalta šių metų žiema – tikras išbandymas žiemoti pasilikusiems mūsų paukšteliams. Stora sniego danga apklojo žemę. Paukšteliams sunku susirasti maisto. 4b klasės mokiniai visą žiemą juos lesino. Net kurapkų šemynėlė aplankė Urtės kiemą. Atėjus pavasariui atsidėkodami paukšteliai trauks savo giesmeles, džiugins mūsų širdeles.                                  

4 klasės mokytoja Jūratė Tulauskienė

 

 

                                             Pagalba  paukšteliams

rasinelis1

   2a klasėje,  pasaulio pažinimo pamokos metu, kalbėjome apie paukštelių rūpesčius žiemą. Mokiniai pasakojo, kad daugelis jų padeda mažiesiems giesmininkams. Pijus B.,  padedant seneliui, padarė lesyklėlę ir nuolat beria trupinėlius. O Matas D. lesyklėlės stogą nudažė Lietuvos vėliavos spalvomis. Vaineta S. pasakojo, kaip paukšteliai, neradę lesyklėlėje trupinėlių ar grūdelių, snapeliu beldžia į langą!

                                                                                           Mokytoja Danguolė Bajorienė

Lietuvoje žiemojantys paukščiai

   1b klasės mokiniai, pamokų metu išsiaiškinę, kokie paukščiai lieka žiemoti, su tėveliais gamino lesyklėles, pasirūpino, kad jose visada būtų lesalo. Mokiniai, stebėdami paukščius, juos fotografavo, piešė, o gražiausi piešiniai išsiųsti į  VII nacionalinį vaikų piešinių konkursą „Lietuvos paukščiai 2021“. Šių metų tema – „Lietuvoje žiemojantys paukščiai“.

Pradinių klasių mokytoja Diana Petrauskienė

Rūpinamės žiemojančiais paukščiais

   2d klasės mokiniai  susipažino su Lietuvoje žiemojančiais paukščiais, sužinojo, kaip jiems pagelbėti šaltą žiemą. Kartu su tėveliais gamino įvairias rankų darbo lesyklėles, prikėlė turimus daiktus antram gyvenimui. Nepamiršo pasirūpinti sparnuočiais, pabėrę jiems lesalo, stebėjo juos, tyrinėjo ir džiaugėsi.

Pradinių klasių mokytoja Rasa Plėtienė

Projekto LL3 mokyklų lyderystės renginys „Pažinkime artimą aplinką“

  Lapkričio aštuonioliktą dieną vyko Aplinkosaugos švietimo projekto ir Panevėžio miesto savivaldybės projekto „Lyderių laikas 3“ konferencija. Šiame nuotoliniame renginyje dalyvavau ir aš, progimnazijos mokinė Rugilė Staškūnaitė. Visus sudominau projektu apie medžių pažinimą Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijoje. Savo projekte pateikiau informacija apie medžių pažinimo taką ir Aplinkosaugos komitetą. Organizatoriai, Panevėžio Raimundo Sargūno gimnazijos atstovai parengė renginio programą ir virtualią padėką už dalyvių pastangas. Šioje konferencijoje buvo pristatomi išsamiai parengti projektai ir tyrimai kurie prisideda prie Panevėžio aplinkos pažinimo ir gamtinių aplinkų išsaugojimo. Parengtus pristatymus parengė ir savo mokyklas atstovavo 8-12 klasių mokiniai iš įvairių Panevėžio mokyklų. Taip pat konferencijoje dalyvavo Ieva Šablevičiūtė atstovaujanti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrą ir Jaunojo tyrėjo laboratoriją, su pranešimu „Tiriamųjų darbų pristatymas“. Didelį įspūdį paliko ypatingai kruopščiai atlikti ir apibendrinti Panevėžio Juozo Miltinio IV gimnazijos klasės mokinių tyrimai, kurie sudomino mokinių plaučių tūrio nustatymu, bei Panevėžio rajono ūkių braškių cukraus kiekio tyrimais. Šis nuotolinis renginys buvo labai informatyvus, išsamus ir skatinantis tobulėti tyrimų ir aplinkosaugos srityje.

Copyright © 2021 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.